Webové prohlížeče

Webový prohlížeč musí uživateli umožnit rolování po stránce, funkčnost kliknutí na odkaz nebo třeba běh JavaScript. Lze je rozdělit na grafické a textové. Textové verze jsou velice jednoduché a stránky zobrazují jako holé texty. Uživatelsky přívětivější je grafické zobrazení stránek, což umožňuje Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari či Opera.
Google vyhledávač
Microsoft Internet Explorer
Prvním nejznámějším prohlížečem, který měl v minulosti vedoucí postavení, byl Explorer vyvinutý společností Microsoft a dodnes tvoří součást operačních systémů Microsoft Windows. Dnes už program není příliš využívaný a v porovnání s ostatními má řadu nedostatků.
Mozilla Firefox
Firefox se stal první skutečnou konkurencí Exploreru. Momentálně je považován za nejlepší alternativu ke Chromu. Jeho předností je rychlé načítání stránek a mnoho užitečných funkcí.
Google Chrome
Tento typ není potřeba podrobně vysvětlovat a většina běžných uživatelů ho zná. Mezi prohlížeči mu patří vedoucí postavení. Základní nastavení je jednoduché, ale můžete ho obohatit o mnoho doplňků a rozšíření tak, aby vám seděl přesně na míru. Velkou předností je možnost synchronizace Google účtu na několika zařízeních.
Opera
Opera oproti ostatním nabízí mnoho zajímavých funkcí, zvládne např. blokovat reklamy nebo nabízí náhledy otevřených záložek jen přejetím nad nimi. Stejně jako Google umožňuje synchronizaci dat pod jediný účet.
Safari
Safari je inovativní prohlížeč, který nabízí chytré vyhledávání, jež vám pomůže rychleji najít potřebné odkazy. Je součástí iOS a macOS, verze pro Windows byla vyvinuta v minulosti, ale aktuálně je zrušená.
Počítačová klávesnice
Microsoft Edge
Jedná se o relativně nový prohlížeč, který má za úkol nahradit Explorer. Mezi jeho novými funkcemi najdete např. hlasovou asistentku, nástroj pro poznámky, které lze sdílet na OneDrive, či speciální režim čtení odstraňující zbytečné objekty ze stránky.
Mimo tyto všeobecně známé existují i desítky dalších verzí, které jsou volně ke stažení.