Domov podle Feng Shui


Zrcadlo
Podle Feng Shui by nikdy nemělo vyset proti vchodovým dveřím. Zrcadlo totiž brání energetickým proudům do dalších místností, protože je vlastně odráží zpátky ven ze vchodových dveří. Stejně tak by nemělo být ani v ložnici, jelikož negativně ovlivňuje manželské soužití. Žádné zrcadlo v domě však nesmí být nijak poškozené.
vábící kočka
Koš na odpadky
Ten rovněž nikdy nesmí stát naproti vchodovým dveřím. Neboť nepořádek negativně ovlivňuje energii daného prostoru.
Rozbité věci
Pokud doma rádi skladujete rozbité věci, které by se jednou tzv. mohly hodit, tak s tím přestaňte. Rozbité věci dejte opravit a pokud to není možné, tak je bez milosti vyhoďte. Harampádí přináší negativní energii, naopak pokud něco vyhodíte odklízíte tak ze svého života nějaký problém.
Ostré rohy
Snažte se vyvarovat ostrým rohům. Pokud máte nábytek s ostrými hranami je vhodné ho umístit do volného prostoru, ne na místa, kde jste zvyklý odpočívat či sedět.
Větrání
Je důležité prostory často větrat, tím se totiž obnovuje energie obývaného prostoru.
Pracovní stůl
Je důležité si organizovat a udržovat v čistotě svoje pracovní místo, díky tomu budete efektivně plnit svoje povinnosti. Za zády byste měli mít stěnu bez oken či dveří. Také ukliďte všechny nepotřebné maličkosti, které vás akorát rozptylují.
Nepořádek
Různý nepořádek a věci jen tak se válející po domě. Tyto věci, které nemají svoje místo brání hladkému toku Chi. Doporučuje se proto vše ukládat na své místo a nepotřebnosti vyhodit.
kameny a bambus
Barvy
Nejoblíbenějšími barvami jsou červená, bílá, černá a zlatá. Kombinace těchto barev vašemu bytu jen prospěje.

Před domem
Feng Shui klade také důraz na to, jak vypadá váš dům zvenčí. Veškeré věci nacházející se před domem, tedy keře, stromy, živé ploty by měli být ve skvělém stavu. Stejně jako chodníček vedoucí ke vchodovým dveřím. Půdorys domu by měl mít ideálně tvar obdélníku či čtverce a zde se dozvíte, jakou by měl mít dům velikost . Hlavní dveře také nesmí být umístěni naproti lampě nebo stropu, protože by to negativně ovlivňovalo tok energie.