Nejmenší ze všech novozélandských národních parků: Abel Tasman

Ačkoli se tento park rozléhá pouze na necelých dvou stech třiceti kilometrech čtverečních, jedná se o jeden z nejnavštěvovanějších v celé zemi. Náleží mu pobřeží, písčité pláže a blankytná laguna, avšak na plážích zde uvidíte jenom pár rodin s dětmi. Většina těch, kteří sem zavítají, mají jiné cíle. Národní park přitahuje spíše ty turisty, kteří jsou sportovně nadaní a užívají si spíše ten druh aktivně strávené dovolené.

Většina lidí se rozhodne tento park procestovat a využít všechno, co nabízí. Přírodní krásy, treky, cykloturistiku, slaňování, horolezectví, kajaky, rafty, objevování jeskyní, potápění, šnorchlování a koupání se v tůňkách uprostřed lesů.

–          Geograficky rozrůzněná oblast
Zajímavé je, že si zde přijde na své doopravdy každý. Nacházejí se zde roviny s plážemi, kde není nic než písek a moře. nacházejí se zde řeky a vodopády, skaliska a vysoké pohoří. Najdete zde množství cyklostezek.

–          Příznivé klima
Teplota je tu stálá, dokonce zde svítí slunce více než 300 dní v roce. Teplotní rozdíly mezi rovinami a kopci jsou však až dvacetistupňové, proto si dobře rozmyslete, co zde chcete zažít a podle toho se také vybavte. Letní sezona zde začíná v listopadu, ale pamatujte, pokud se sem chcete vydat, musíte si objednat ubytování dlouho dopředu – o toto místo je skutečně velký zájem.

–          Bohatá příroda
Najdete tady mechy a kapradiny, ale také vinné révy, popínavé rostliny, husté lesy nebo planiny s poli.

Jednou z těch zvláštností tohoto národního parku je, že se zde těžila žula. Z těch dob tu zůstaly žulové kameny, které jsou většinou opracovávány větrem a také vodními toky.

Coast trek

Tato pěší túra je jedna z těch nejméně namáhavých. Dá se zvládnout za pět dní, pokud jsou senioři či rodiny s dětmi. Vaše putování začíná v oblasti Marahau a o pět dní později skončíte ve Wainui. Tady nasednete na motorový člun, který vás odveze zpátky do civilizace, kde dalších pět dní můžete odpočívat na pláži.