Vedení účetnictví pro jednodušší vedení Vaších dokladů

Ať už vlastníte malou nebo velkou firmu může se Vám k ruce hodit profese účetního. Kde je najdete a co pro Vás mohou udělat? Opravdu je potřebujete? Účetnictví není vůbec jednoduchá věc a málo kdo bez odborných znalostí toto zvládá. Pokud jste fyzická osoba podnikající anebo pouze zaměstnanec můžete si účetní doklady zpracovávat sám. A to každý rok do daňového přiznání. Neříkám, že je to něco lehkého, ale existuje spousta interaktivních formulářů, kde pouze zadáváte požadované informace a tento formulář Vám sám vypočítá případné daně. Poté stačí tento formulář stáhnout do svého počítače, vytisknout a odevzdat na jakémkoliv finančním úřadě v České republice.

doklad

Pokud, ale podnikáte ve větším měřítku neměli byste se na tyto formuláře spoléhat a raději se obrátit na účetní firmu. Účetnictví musí i vést právnické osoby, proto i ty pro uzavření účetnictví by měli oslovit účetní firmu. Samozřejmě mnoho velkých firem mají už přímo v řádech svých zaměstnanců své účetní anebo právě využívají služeb externích firem. Ty sídlí po celé České republice a určitě je najdete ve všech velkých městech jako je například Ostrava, Brno nebo vedení účetnictví Praha 5.

Jak se pohybuje cenová relace za účetní služby?

Každá účetní firma si za vedení těchto zápisů účtuje různé ceny. Ale v průměru se za jeden zápis účtuje od 100-250 Kč za jeden kalendářní měsíc. Pokud Vás zajímá, co se myslí zápisem, jedná se o zápis účetního dokladu do účetní knihy. Tedy počet řádků v účetní knize. Tedy pokud máte za měsíc zaznamenáno například 150 záznamů bude se toto číslo násobit částkou 100-250 Kč dle ceníku dané účetní firmy. Zápisy je potřeba zadávat srozumitelně, propiskou nebo psacím perem. Není možné tyto záznamy psát například tužkou. Pokud vznikne mezi dvěma účetními údaji volný řádek, je nutné ho proškrtnout.

need help?

Co může zpracovat účetní firma

Jedná se hlavně o přehled výnosů a výdajů dané podnikající osoby nebo firmy. Ty poté svědčí o hospodaření firmy. Jak už bylo uvedeno všechny účetní doklady se zapisují do účetní knihy, která poté i případně slouží u auditu.

Podobné příspěvky