A vaše nové ovocné stromky neraší a neraší

Pravda, mohly vaše dřeviny během suché zimy uschnout, nebo i během silných mrazů zmrznout, ale pravdou asi bude, že jejich kořeny napadl jeden z hlodavců a to hryzec. Pohroma všech zahrádkářů a zemědělců. Tímto hlodavcem jsou často ničené kořeny mladých ovocných a okrasných dřevin, ohlodávané jsou i kořenové krčky stromů a keřů, ale také jsou ničené odspodu i trávníky, cibule květin, nebo i kořenová zelenina. Ale asi nejvíce škody udělají tito hlodavci tím, že jak již bylo uvedeno, ohryzávají a ohlodávají kořeny, a to zejména ovocných stromů, keřů a jiných listnatých dřevin. I těch okrasných, které jsou ozdobou a chloubou vašeho obydlí. A takový nově vysázený sad napadený hryzci, to je pro majitele opravdová pohroma. Přece nebudete každý ovocný stromek obalovat králičím pletivem, které může být proti tomuto predátorovi určitou ochranou. Takže kde hledat pomoc? Samozřejmě u profesionálů, jako je společnost hryzec hubení https://www.praha-deratizacnisluzby.cz/deratizace-hubeni-hlodavcu-praha/

hraboš zde ži

Zaměstnanci – profesionálové této společnosti vám pomohou. A to rychle, čekací doba je krátká, a vše bude pod dozorem odborníka. Ale nejsou to jen poškozené či zničené rostliny, také se ví, že hlodavci (ano, hryzec patří k řádu hlodavců), jsou také nebezpeční tím, že přenášejí celou řadu různých nemocí. Ty samozřejmě mohou být nebezpečné i pro nás, lidi.

hrabošův nepřítel

I když už po zásahu uvedených profesionálů, můžete sadit nové ovocné dřeviny, musíte být nadále opatrní. To proto, pokud se znovu někdy v budoucnosti z blízkého okolí vašeho pozemku tito hraboši-ničitelé zase objeví, aby se pustili do vašich dřevin, je zde opět nutný zákrok pomocí uvedené společnosti. Poznáte to podle jiných krtinců, než má užitečný krtek. Ty ploché a do délky protažené, nenápadné hromádky hlíny, se zbytky kořínků, tak ty jsou právě od škodlivých hryzců.

Podobné příspěvky