Autopůjčovna v Praze 8 vám zajistí vůz pro výlety i dovolenou na severu Čech

Pronajmete-li si vůz v autopůjčovně v Praze 8, můžete využít výhodné polohy této lokality a vydat se nejbližším směrem na výlet nebo dovolenou, v tomto případě na sever či severovýchod. Nabízí se vám mimo jiné i prostředí, které patří na jaře, na podzim i v letních měsících k nejkrásnějším ve střední Evropě. Možná již tušíte, jsou to Jizerské hory a Krkonoše, oddělené od sebe řekou Jizerou, která je však pouze pomyslným předělem krajinné oblasti v příhraničním pásmu od Liberce až po Žacléř a Trutnov.

horská bouda v Krkonoších

Z Prahy je na sever Čech vynikající spojení, po dálnici D10 do Turnova a následně silnici E65, a chcete-li dobrý tip, která místa tu pro vaše cestování volit jako ta nejvíce atraktivní, pak můžeme doporučit Albrechtice v Jizerských horách, Harrachov a Rokytnici nad Jizerou.

pohled na Krkonoše

S vozem z autopůjčovny máte zajištěné pojištění včetně havarijní pojistky, dálniční známku a samozřejmě vůz v dobrém technickém stavu, takže vás bude zajímat pouze program vaší cesty a dodržení smluvených podmínek při podpisu nájemní smlouvy.

A co podniknout právě na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor? Je tu spousta možností pro pěší turistiku nebo cyklistiku a samozřejmě i výlety autem. Můžete zavítat k některé z mnoha rozhleden a vyhlídkových míst, jako je Harrachov Mýtiny, Studenov, rozhledna Královka, Bramberk nebo Štěpánka, můžete se vydat k Mumlavským vodopádům, k přehradě Desná Souš anebo vystoupat sedačkovou lanovkou až na vrchol Tanvaldského Špičáku nebo Lysé hory a pokračovat odtud k Vrbatově a Labské boudě a k pramenům Labe nebo Pančavským vodopádům.

Nudit se tu určitě nebudete a možná, že si uvědomíte právě zde, jak krásná je naše země, a že nemusí být dovolená ryze zahraniční. Navíc je tuzemská dovolená levnější a není tu žádná jazyková bariéra a opatření, které vydávají sousední státy na hranicích.

Podobné příspěvky