Pozvánka do penzionu na okraji Českých Budějovic

Českobudějovicko má jednu podstatnou výhodu. Ať už se tu ubytujete v jakémkoli penzionu, nejlépe v blízkosti městské parkové zóny, bude vám připadat tamní krajina velmi přívětivá a koncipovaná tak, aby vytvářela harmonický soulad všech prvků. Rozmanitost je ono klíčové slovo, s nímž si lidé spojují klid a pohodu, dokonalé uvolnění a souznění s přírodou.

krajina jižních Čech

Není tu nic jednotvárného, vždy vás za obzorem překvapí něco neočekávaného, střídají se tu lesy, remízky, louky a pastviny, rybníky, potoky, říčky a řeky, rovinaté úseky a kopcovitý terén s dalekými výhledy, a především průmyslem nezasažené území, které nám jako dědictví zanechali naši předkové, nikoli na papíře, ale v reálném módu.

Autem nebo na kole

Po Českobudějovicku můžete putovat vlakem, autobusem, v kabině osobního vozu, ale i po trasách značených cyklotras. Rozhlédnete-li se po turistické mapě, tak brzy na základě hustoty vrstevnic usoudíte, že se tu prolínají Třeboňská a Českobudějovická pánev, na které navazují vrcholky Táborské pahorkatiny, Novohradských hor, Blanského lesa a Šumavy. Je pak čistě ve vaší režii, jakému terénu dáte přednost, a kam se vydáte za svým dobrodružstvím.

českobudějovické náměstí

A chcete-li pár tipů, kde by se vám opravdu mohlo líbit, zkuste zamířit k Nadějské rybniční soustavě u Veselí nad Lužnicí, k Terčinu údolí u Nových Hradů, do Krásetína a na vrchol Kleti, anebo do Českého Krumlova a k údolí Vltavy mezi Vyšším Brodem a Boršovem nad Vltavou.

Jste-li milovníky přírodního koupání, doporučit lze například veselské a suchdolské pískovny a samozřejmě i vodní nádrž Lipno.

Penzion v Českých Budějovicích penzionurudolfa.cz se tu může stát vaším přechodným domovem na prodloužené víkendy či pro delší týdenní nebo čtrnáctidenní pobyty, a možná, že si tento kout naší země oblíbíte natolik, že se sem budete rádi vracet i se svými přáteli, anebo se tu rozhodnete žít natrvalo.

Podobné příspěvky