Chata Adršpach pro celoroční ubytování

Broumovský výběžek právem patří k nejnavštěvovanějším lokalitám v Česku a nic na tom nemění ani fakt, že se po sametové revoluci otevřely hranice směrem na západ a lidé se snažili vycestovat tam, kam dříve nemohli. Adršpašsko-teplické skály si však nacházely své příznivce i v devadesátých letech a v současné době se na této skutečnosti prakticky nic nezměnilo. Pískovcové skalnaté útvary, které jen stěží můžete obdivovat v jiných státech Evropy, nabízí úchvatnou podívanou po celý rok a milovníci turistiky je navštěvují ve skupinách, v rámci rodinných výletů, i jako jednotlivci.

Adršpašsko-teplické skály

Klid a pohoda v náruči přírody

Současný trend pobytu v přírodě má stoupající tendenci a směřujeme do malebných míst, kde nalézáme příjemnou atmosféru v náruči přírody, obklopeni spoustou energie z okolního lesního porostu, abychom unikli městskému stereotypu a stresu. Stresových faktorů bohužel přibývá a stále více lidí si uvědomuje, že baterky jim budou nabíjet především přirozené přírodní památky, nežli ty kulturní a historické. Začínáme také měnit aquaparky, bazény a zábavní centra zasažená davovým šílenstvím za docela obyčejné české hory, lesy, louky a pastviny.

Letecký snímek Adršpachu

Proč právě Adršpach

Broumovsko je jednou z nejklidnějších oblastí v republice, podobnou atmosféru můžete očekávat například v Novohradských horách, v povodí říčky Střely na Rakovnicku, anebo na Vysočině. V hlavní turistické sezoně je zde poměrně živo, ale návalu turistů se lze v chatě Adršpach vyhnout na přelomu jara a léta, nebo koncem srpna a začátkem září. Největší pozornost se zaměřuje pochopitelně na skalní město, ale můžete svůj pobyt vylepšit i o výlety do blízkého okolí. Jeden den můžete kupříkladu věnovat návštěvě Janských Lázní, které jsou odtud vzdáleny pouhých 35 km, obdivovat úchvatná panoramata z Černé hory, anebo objednat pozorování noční oblohy a sluneční koróny ve hvězdárně v Úpici.

Podobné příspěvky