Máte strach z permanentní barvy? Barevná tužidla vás zachrání!


Odstínů je desítky
Ať už toužíte po karmínově červené, tyrkysové, růžové, lila fialkové, nebo prostě jen čokoládově hnědé, máte na výběr z obrovské škály barevných odstínů. Tužidla jsou levná, nemusíte se bát žádných zásadních zdravotních komplikací, ani trvalé změny!
růžové vlasy
Nebojte se změny, ale buďte opatrná
Je notoricky známo, že permanentní barvy vlasy vysušují, mohou je v případě příliš silného peroxidu trvale poškodit a proměnit v chemlon, jaký naleznete na hlavě panenky zakopnuté deset let pod skříní. Může vás také limitovat strach z reakce okolí, která nemusí být vždycky pozitivní, obzvlášť pokud se chystáte na radikální změnu odstínu.

Problematická může být i alergická reakce. Tou trpí mnoho žen, obzvlášť pokud jde o kosmetické přípravky, zejména pak barvy na vlasy, nesnesitelné pálení, svědění, zarudnutí, nebo i otok kůže, může provázet nanášení barvy do vlasů – procedura se pak stává skutečným utrpením, které si každá zákaznice ráda dvakrát rozmyslí, pokud si chce s barvou jen zaexperimentovat a netouží po trvalé změně.

Tužidlo – král experimentu
Mezi nesporné výhody tužidel patří, že se během pár umytí vlasů smyjí nebo vyšisují, nemusíte mít tedy strach, že by vám zářivě tyrkysová zůstala navěky věků. Vážou na sebe ale riziko velmi rychlého zdeformování barvy (fialová, zelená modrá a jiné šílené odstíny přejdou do jakési brčálové, červená do hnědé, černá do tmavě šedé), až se nakonec po pár týdnech uvidíte v zrcadle, jako byste barvu nikdy neměla. Stejně nespolehlivá je i aplikace na tmavé vlasy, protože barevné tužidlo, aby bylo opravdu tak zářivé, jak slibuje obrázek na krabičce, potřebuje jako podklad opravdu světlé blond platinové vlasy. Na tmavší může chytit odstín jinak nebo vůbec. Po druhé aplikaci to bývá zpravidla lepší, ale málokterá žena experimentující s tužidly má takovou trpělivost, aby vysněnou barvu patlala na vlasy desetkrát.
holčička s parukou
I šampon může pomoci
Alternativou k jednoduchému změnění odstínu o pár stupňů je i kolorující šampon, který vám může vlasy postříbřit, zesvětlit, nebo ztmavit. Nemůžete samozřejmě čekat zázraky, ale při dlouhodobějším užívání jsou změny viditelné a hlavně postupné, takže případnou nechtěnou změnu budete mít možnost včas zastavit.