Miluji poslech!

            Spotify je přístupný pro všechny. Jako vůbec první nabízí tato služba poslech hudby od vybraných vydavatelství, kterých není málo. Vznikl v roce 2008 a jeho majitelem je Daniel Ek. Sídlí v hlavním městě Švédska, odkud pochází jeho zakladatel. Zaměstnává přes 15000 zaměstnanců. Do
českého jazyka byl přeložen v roce 2016.

bezdrátová sluchátka

O co tedy jde? Je to přístupné jak z notebooku, tak z mobilního zařízení. Pod zadáním písně, interpreta nebo jména alba najdete píseň, kterou jednoduchým kliknutím přehrajete. Mimo to ale můžete nalézt spoustu playlistů pro různé příležitosti. Například pro melancholickou náladu, na trénink nebo při sezením s kamarády.

Je tu ale rozdíl mezi premium a nepremium verzí. Pokud používáte nepremium, tedy nezpoplatněnou verzi čeká vás jistá omezení. Po několika písničkách se například přehraje reklama. Na mobilní verzi není umožněno vybrat přesně skladbu, kterou chcete slyšet jen ”přehrát náhodně” a v neposlední řadě máte jen omezený počet přeskakování. Na počítačové verzi je to v podstatě to samé s výjimkou toho, že si můžete vybrat přesně tu jednu píseň, co chcete slyšet.

Kolik tedy stojí ten vylepšený Spotify? Pro studenty je cena 3 eura za měsíc a pro ty, kteří již opustili školní lavice si účtují dvakrát tolik čili 6 eur.
samsung se sluchátky

Jediná kritika, kterou schytává je od tvůrců, kteří si stěžují, že z poslechu jejich hudby přes tuto aplikaci získávají malý podíl výdělku.

ITunes je něco trochu jiného, ale v zásadě jde o to samé. Především je určen hlavně pro uživatele některých z apple výrobků, což je nejvýraznější odchylka. V současnosti je uzpůsoben i pro Microsoft. Jedná se také o aplikaci, ve které uživatelé poslouchají a třídí svou hudbu.  V současné době je k němu připojen i iTunes store. 

Ani tato aplikace není zadarmo, ale nyní mají akci, kdy jsou první tři měsíce za pouhých 9 korun. Ideální příležitost to vyzkoušet.

Podobné příspěvky