Úhelníky do každé dílny

Mít kovové pravítku či úhelník je naprostý základ, protože díky nim můžeme okamžitě měřit snadno vše možné, a navíc jsou kvalitní, takže vydrží opravdu dlouho.

Úhelníky do každé dílny

Všestranné využití

Jestliže jste řemeslník, nebo jen obyčejný kutil, jenž sem tam něco vyrábí, tak do své dílny jistě potřebujete úhelník, protože ten si najde využití téměř všude. Například když takový truhlář potřebuje uřezat desku, tak si nejprve potřebuje vše rozměřit a následně naznačit třeba tužkou a až potom začít řezat, protože takto se dosáhne opravdu dobré přesnosti, jenž je u výroby opravdu potřeba.

kovové pravítko

Právě k vyměření je naprosto ideální kovový úhelník, protože se s ním velice snadno zachází. Obrovskou výhodou je pravý úhel, protože díky lze kolmě měřit snadno. Část bez stupnice totiž zapřete o materiál a druhou částí se stupnicí už můžete vesele měřit, přičemž máte jistotu kolmosti. V tom je právě úhelník lepší od pravítka, ovšem na druhou stranu pravítko se dostane na méně přístupná místa, takže při tomto rozhodování záleží na Vás. Samozřejmě se hodí mít obě měřidla, takže nákupem obou neuděláte chybu.

Více druhů

Úhelník nemá samozřejmě jen jedno provedení, protože do každého oboru a výroby se může hodit jiný, a proto je nabídka druhů a velikostí tak široká, protože je důležité, aby se s tímto měřidlem každému dobře a bez problému pracovalo. Samozřejmě každý má jinou kvalitu a výdrž, takže při výběru je dobré se zaměřit na všechny faktory.

kovové pravítko

Třeba takový plastový typ je většinou znatelně levnější, ovšem plast není odolný třeba proti oděru, vysoké teplotě a dalším vlivům, a proto není vhodný do horších pracovních podmínek. Jestliže chcete tedy měřidlo, jenž opravdu vydrží, tak je tu kovový úhelník, jenž je vhodný například do sériové výroby v strojírenství. Může se chlubit velice pevným a odolným materiálem, což je znatelná výhoda. Také dosahuje skvělé přesnosti, takže například pravý úhel bude skutečně pravý. Samozřejmě druhů je více, a proto nesmí chybět například velice důležité nožové pravítko.

Podobné příspěvky