Péče o zuby

Péče o zuby začíná již v útlém dětském věku. Samozřejmostí by mělo být jejich pravidelné a dostatečně dlouhé čištění zubním kartáčkem. Neméně důležitý je i výběr vhodné zubní pasty. Dnes už jsou k dostání různé pasty pro konkrétní využití (citlivé zubní krčky, bělící zubní pasty apod.). Dále je třeba používat zubní nit či kartáček pro mezizubní prostory. Právě zde se totiž často začínají objevovat kazy. Pokud nejsou včas a správně ošetřeny, mohou vést až ke ztrátě zubu. Je vhodné péči o chrup doplnit i o dentální hygienu. Zde se určitě svěřte do rukou profesionálů.

pasta

Zubní kartáčky

Klasický zubní kartáček, nebo kartáček elektrický? Je to do značné míry otázka preferencí, každému vyhovuje něco jiného. Elektrický zubní kartáček dokáže zuby čistit velmi efektivně za velice krátký čas. Ne každému však toto může vyhovovat. Ať už z důvodu zvyku, či pro příliš velké vibrace, které některé kartáčky mohou způsobovat. Někomu nemusí vyhovovat nabíjení či další péče spojená s elektrickými zubními kartáčky. Zastánci klasických zubních kartáčků mají také možnost volby mezi velkou řadou druhů. Jak vybrat zubní kartáček? Možná to mnohé překvapí, ale pro naše dásně jsou lepší měkké typy kartáčků.

kartacky

Snadno a šetrně s nimi odstraníte plak ze zubní skloviny a přitom zbytečně nepoškozujete dásně. Mezizubní prostory je však třeba čistit speciálním kartáčkem. Dále jsou zde kartáčky se střední tvrdostí štětin. Jsou vhodné pro zdravé zuby a dásně, které nejsou citlivé. Při používání těchto kartáčků je třeba mít osvojenou správnou techniku čištění. Na kartáčky se nesmí příliš tlačit, jinak poškozují ústní dutinu. Poslední kategorie jsou kartáčky s tvrdými štětinami. Ty mohou odstranit nevzhledné skvrny a delší dobu usazené nečistoty. Ovšem je třeba s nimi pracovat velice opatrně, protože s nimi lze poškodit i jinak zdravou dáseň.

Podobné příspěvky