Proč byli rodiče proti zvýšení věku pro dětské sedačky

Jistě nikdo nebude tvrdit, že veškerá nařízení a novinky v silničním provozu jsou skutečně rozumná a pro dobro řidičů. Mnohá jim naopak situaci ještě ztěžují. Není tedy divu, že se na každé nové dívají s podezřením a nechutí, a to i v případě, že ono nařízení ve skutečnosti má smysl.

 

Za jedno z takových můžeme považovat i zvýšení věku, po které je nutné dítě vozit v dětské sedačce či podsedku. Je to samozřejmě proto, aby se zvýšila jejich bezpečnost na silnicích. To je vzhledem ke zvyšujícímu se počtu aut na našich vozovkách i stupňující se agresivitě řidičů rozhodně smysluplné.

 

nový moderní automobil

 

Také platí, že naprostá většina rodičů své potomky miluje a snaží se je ochránit. Koneckonců, je to instinkt, který je napevno zakotvený v naší DNA již velmi dlouhou dobu a vždy nám dobře sloužil. Proto se zdá divné, že se toto nařízení setkávalo s odporem, a to i ze strany rodičů.

 

Ve skutečnosti to však má svůj důvod, či spíše hned několik důvodů. Tím hlavním je fakt, že si rodiče zkrátka nedovedou představit, že by se mohli stát obětí dopravní nehody. Jedná se v podstatě o fakt, že vzhledem k tomu, že se za mnoho let nic nestalo, jsou přesvědčení, že tomu tak bude i nadále. Přeci jen oni jezdí opatrně, zvláště pokud sebou mají své potomky. Jen málokdy si však uvědomují, že to, že oni praktikují defenzivní způsob jízdy, neznamená, že tak budou činit i ostatní. K neštěstí pak je vždy jen krůček.

 

vážná dopravní nehoda

 

Dalším faktorem je, že nejsou přesvědčeni, že dětské sedačky či podsedáky budou znamenat v případě nehody takový rozdíl. To však není pravda. Abychom se o tom přesvědčili, stačí se podívat na různá videa, kde se nejrůznější typy těchto sedaček testují. V případě nehody mohou našemu dítěti dokonce i zachránit život.

 

S tím se však pojí i další problém, a tím je cena. Přeci jen, toto vybavení není zadarmo, zvláště pokud chceme kvalitní. A pokud nejsou rodiče přesvědčeni o jeho užitečnosti, je jasné, že to budou považovat za zbytečně vyhozené peníze.

 

Navzdory tomu je však dobré si uvědomit, že nehoda se může stát kdykoliv. A věřte, že dětský život za to nestojí.

Podobné příspěvky