Rozhodující je kvalita

Složitost stěhování se odvíjí hlavně od vzdálenosti a množství, respektive váhy stěhovaných věcí. Pokud máte jen dva kufry s oblečením a pár sedacích pytlů, je to hračka. V případě většího množství vybavení jde o mnohem složitější akci, která bude vyžadovat více rukou. Máte-li hodně kamarádů, kteří jsou ochotni pomoci, může jít vše jako na drátkách. Důležité je ale mít k dispozici i vůz s dostatečně velkým úložným prostorem. Většinou stačí dodávka. Tu je možné si vypůjčit u specializované půjčovny. Myslete však na to, že i pouhopouhé zapůjčení něco stojí a cena se zvyšuje každou další započatou hodinu.
přesun krabice

Profesionální služby

Často je nutné raději vsadit si na profesionály. To platí hlavně v případech, kdy se stěhujete opravdu daleko. Naložit vás mohou kamarádi, ale v nové lokalitě budete pak muset tahat věci sami, což je hlavně v případě těžkých břemen typu klavír prakticky nemožné. Zde by již měli nastoupit profesionálové, kteří celou stěhovací akci provedou za vás. Samozřejmě, tak levné jako když si zařídíte přesun věci u kolegů to určitě nebude, ale obavy, že byste snad za stěhovací služby museli dát majlant jsou rovněž liché. Samozřejmě záleží také na tom, kterou firmu si vyberete.
stěhovací vůz

Rychlost

I když mohou mít všichni vaši přítele sílu za dva, tak kvalitně, a hlavně rychle jako to dovedou profesionálové to určitě nezvládnou. Každá trochu dobrá stěhovací firma disponuje vlastními krabicemi a obaly, které slouží k ochraně vašich věcí a díky čemuž existuje daleko nižší šance, že se něco rozbije. Důležitá je i rychlost. Určitě nechcete, aby stěhování trvalo déle, než je nezbytné nutné. Opravdu dobří stěhováci zvládnout v rámci jednoho města vystěhovat plně vybavený třípokojový byt během několika málo hodin. Je to jednak dáno zkušenostmi, jednak ekonomickou stránkou věci. Čím dříve odstěhují vás, tím spíše mohou začít někde jinde. Neplatí to pochopitelně pokaždé.