Chlóru nesmí být ve vodě málo, ale ani moc

Pokud chcete, aby voda ve vaší koupací nádrži byla naprosto prvotřídní, dokonale čistá a jiskřivá, tak se o ni musíte pravidelně a pečlivě starat. Musíte ji chránit před znečištěním, nečistoty musíte odstraňovat s pomocí bazénové filtrace, a organické znečištění musíte likvidovat bazénovou chemií. Zkrátka je před vámi pořádná hromada práce a vaší velkou odměnou bude následná relaxace v křišťálové vodě, kterou vám budou všichni závidět. Takže není divu, že člověk brzy propadne zoufalému pocitu, že pokud chce svůj velký a nekonečný boj s nečistotami vyhrát, tak musí neustále desinfikovat, desinfikovat a zase desinfikovat.

textura

Jenže pozor, nic se nesmí přehánět a pro koncentrace aktivní látky ve vodě to platí také. Tím spíše, pokud k ošetření bazénové vody používáte přípravky na bázi aktivního chlóru. Ten představuje velice silné oxidační činidlo, které se ve velkých koncentracích neprojeví jen tím, že dokonale zlikviduje veškeré nežádoucí mikroorganismy, jež do vody zavítají, ale klidně i různé bazénové vybavení. Vysoké koncentrace chlóru proto nenapadají pouze sinice, řasy a bakterie, ale třeba také vaše bazénové příslušenství a různé na korozi náchylné povrchy.
gejzír

A to ještě nemluvíme o tom, že ve vodě příliš nasycené chlórem číhá i nebezpečí pro vaše zdraví – pokožku a sliznice, a možná i dýchací problémy. Takže při použití libovolného oxidačního činidla, ať už sáhnete po jakékoli bazénové chemii, vždy platí, že její hodnoty ve vodě musíte pravidelně a svědomitě sledovat. V případě běžného stavu proto vezměte alespoň jednou za tři dny do ruky speciální tester koncentrace aktivní látky, a podle naměřených hodnot následně hladinu oxidačního činidla ve vodě buď navyšte, anebo naopak snižte. Ke snížení velkého množství aktivního chlóru ve vodě vám skvěle poslouží praktický granulovaný přípravek chlor stop, který se postará o to, aby chlóru ve vodě bylo tak akorát a jeho účinky vám byly ku pomoci a nikoli ke škodě.

Podobné příspěvky