K bohaté úrodě stačí miska na klíčení

Zajímáte se o současné trendy ve stravování? Pak vám jistě neuniklo klíčení semínek!
Jedná se o velice snadný a nanejvýš praktický způsob, jak si vypěstovat vlastní bohatou dávku vitamínů, minerálů, enzymů a jiných cenných látek, které se vám právě v nadcházejícím zimním období budou více než hodit.
Na klíčení semínek je navíc skvělé to, že k němu prakticky nic nepotřebujete. Je naprosto nenáročné na prostor, postačí vám k němu jen parapet na okně či stůl na nějakém světlém místě v bytě.

miska

Bez čeho se při takové činnosti neobejdete?
Jistě to bude miska na klíčení anebo sklenice na klíčení semínek. Tuto jednoduchou výbavu si můžete za pár sto korun pořídit v obchodě s potřebami na klíčení anebo si ji případně vyrobit doma svépomocí. Jisté však je, že to bude první a poslední investice, kterou v tomto směru uděláte. Pak už budete potřebovat pouze semínka na klíčení, vodu a dostatek světla.

Ideální je klíčit semínka při domácí pokojové teplotě. Rostlinky k tomu, aby mohly vytvořit klíčky, potřebují nezbytně vlhko a teplo, později, jakmile začnou klíčit, také světlo, které je bude stimulovat v růstu a produkci zeleného barviva. Právě díky fotosyntéze se následně naplní všemi potřebnými a výživově hodnotnými látkami.
Jaká semínka je ideální zvolit ke klíčení?

hrách

Na výběr máte pestrou paletu možností a záleží především na vašich vlastních chutích, po čem sáhnete. Velice oblíbené a široce prověřené jsou mírně palčivé klíčky řeřichy, šťavnaté nasládlé klíčky mungo fazolí anebo peprná ředkvička. Záleží jen na vás, co z desítek druhů rostlin vhodných ke klíčení vyberete právě na svůj stůl. Vyhnout byste se měli pouze mořeným semenům ze zahradnictví.

Podobné příspěvky