Ideální dezinfekce do vašeho bazénu


Letní prázdniny jsou obvykle spojovány s velkými vedry, zvláště pak v posledních několika letech. A před vedrem je potřeba se schovat, a to i když máte teplo jinak rádi. Je potřeba se hlavně pořádně zavodnit. Pravidelné pití vody by vás mělo udržet ve správné formě. Ovšem ani to často nestačí. V horku může trpě ti pokožka, zvláště, pokud se vystavujete často sluníčku. V takovém případě je dobré se často sprchovat nebo ještě lépe chodit si zaplavat. Tím totiž zabijete dvě mouchy jednou ranou. Nejenže tím dodáte pokožce nezbytnou vláhu, ale zároveň si i trochu zlepšíte svou kondici a posílíte svaly na nohách a rukách. Ideální je mít doma na zahradě bazén. Dnes už jsou poměrně levné. Ovšem ten sám o sobě není takovou výhrou, když se o něj dostatečně nestaráte.
Malý bazén pro děti
To neznamená ho jednou za uherský rok pořádně vydrhnout, ale hlavně v něm udržovat vodu prostou bakterií. Tito mikroskopičtí živočichové nejsou v malém počtu nebezpeční, ale jakmile se začnou ve velkém množit, mohou vám velmi uškodit, a to hlavně vaší pokožce. I to je důvod, proč byste neměli zapomínat na pravidelnou aplikaci správné bazénové chemie.
Vzhledem k tomu, že možností je dnes mnoho, je hlavně pro laiky a čerstvé majitele bazénu trochu obtížnější zvolit si ten správný přípravek na likvidaci bakterií ve vodě. Někdo preferuje mořskou sůl, jiní dávají zase přednost aktivnímu kyslíku. To jsou alternativy, které jsou funkční a mají nějakou tu přidanou hodnotu navíc, ale jsou docela drahé. Nechcete-li příliš utrácet, vaše volba by měla padnout na Chlornan sodný , který je nejen účinný, ale zároveň není ani moc drahý.
Kosatky v bazénu
Obliba chlorových dezinfekcí je v našich končinách veliká. Standardně chlór používají nejen majitelé zahradních koupacích ploch, ale rovněž i provozovatelé veřejných koupališť, a to ať už krytých, tak i zastřešených.

Podobné příspěvky