Jak brát rozchod pozitivně?

Určitě dobře znáte hlášku, že každý konec je nový začátek. Pokud se jí budete řídit a po období, kdy se dostatečně vyvztekáte, skončíte smutněním a vezmete rozum do hrsti, musíte dát jejímu autorovi za pravdu. Čím dříve k tomu dospějete, tím lépe pro vás.
Žena na horách
Určitě byly věci, které s vámi váš bývalý, nebo bývalá prostě nechtěli dělat a vy jste na ně tak nějak pozapomněli, nebo jste pro ně neměli dostatek prostoru. Teď je nejvyšší čas s nimi začít. Chcete protančit noc na diskotéce, nebo se celý den toulat po horách? Chcete koukat na staré filmy, nebo oblíbený seriál? Udělá vám to radost? Tak směle do toho.
Dříve jste dokázali žít i bez partnera, vzpomeňte si na tu dobu a na to, co vám dělalo radost, najděte zase své já bez toho, aby vás někdo ovlivňoval. Choďte mezi lidi, bavte se, seznamujte se. Ne za účelem navázání nového vztahu, ale za účelem toho, že poznáte nové lidi, kteří vás něco naučí, nebo se jimi můžete v něčem inspirovat.
Překonávejte sami sebe. Máte problém s uklízením? Je čas se to naučit. Báli jste se řídit? Tak směle do toho, naučte se chodit včas, nebo konečně zabojujte s tou hroznou angličtinou, nebo se naučte úplně nový jazyk. Cestujte, poznávejte nová místa, dokud vás neomezuje partner a jeho názory a preference. Chcete létat? Létejte, pokud si to můžete dovolit. Nebo vezměte batoh a skočte na vlak. Zapíchněte poslepu prst do mapy a vydejte se na místo autem. Zajděte si na kurz malování, nebo se učte hrát na hudební nástroj, pokud vás to těší. Pracujte, ať už na své kariéře, nebo prostě na sobě.
Skákající ženy
Kdy jindy než teď? Třeba už nikdy nebudete mít tolik času pro sebe, popřípadě pro sebe a své děti, protože ten příští partner může být ten pravý. Neberte proto období po rozchodu jako trest, ale jako šanci na to, udělat si pořádek v hlavě, zapracovat na sobě a svém sebevědomí, uvědomit si co chcete a nechcete, a hlavně šanci na to jít dál za něčím lepším.

Podobné příspěvky