Jak si umýt auto šetrně a rychle

Mycí linky sice práci s mytím auta značně urychlí i usnadní, ale pro lak na autě to není to nejideálnější řešení, které můžete využívat pořád. Navíc domácím mytím auta také znatelně ušetříte své peníze. V podzimních plískanicích bude vaše auto každou chvíli potřebovat umýt, jak to tedy udělat po domácku a nejlépe? Není to tak složité, potřebujete jen pár základních pomocníků a můžete se na to vrhnout. Určitě si připravte hadici s vodou, takzvanou wapku. Pokud ji nemáte, počítejte s tím, že se čas strávený mytím auta hodně prodlouží ale i bez ní se dá auto umýt. Není také problém zajet si k ručním automyčkám, kde wapku budete mít k dispozici. To ostatní si vemte sebou.
auto v automyčce

Základní pravidla pro mytí auta

Než se do mytí auta vůbec pustíte, podívejte se na aktuální předpověď počasí. Pokud má v dalších dnech pršet, auto ani nemyjte, bude to úplně zbytečné. Své auto myjte vždy ve stínu a ne na přímém sluníčku. Na sluníčku totiž voda se šamponem bude rychle zasychat a mytí by se vám značně zkomplikovalo. Mapy, které by na laku zůstaly, by se vám špatně odstraňovaly. Pokud nemáte jinou možnost a sluníčku se nevyhnete, auto budete muset častěji oplachovat, aby se mapy netvořily. Když se vrhnete do mytí měly by auto i motor být vychladlé. To se vám bude možná špatně dodržovat, ale pokud to jde, nezapomeňte na to.
Přichystejte si šetrný šampon na auto, měkkou a čistou hadru a můžete se do díla pustit. Auto myjte vždy od spodu – začněte tedy koly. Ty bývají i nejvíc znečištěné, pořádně je tedy vypláchněte vodou. Tady velmi dobře poslouží právě již zmíněná wapka. Můžete použít i speciální čistič kol, který ale nikdy nenechejte zaschnout a hned jen omyjte vodou.

ruční mytí autaSamozřejmě si pomáhejte i kartáčkem pro dokonalé odstranění nečistot.
Samotné auto musíte nejprve zbavit té nejhorší špíny. Proveďte tedy předmytí. Opět to bude rychlejší, když použijete wapku. Jakmile smyjete tu největší špínu, můžete pustit do mytí auta jako takového. Připravte si dva kyblíky. V tom jednom mějte vodu se šamponem v tom druhém jen čistou vodu na opláchnutí. Postupujte od shora dolů a dělejte rovné pohyby rukou, ty krouživé pohyby dělají zbytečné šmouhy na laku. Dobrý autošampon odvádí vodu, takže sušení auta nebude tak složité. Pomoci si můžete i ručníkem. Měli byste vysušit všechny spáry u auta.
Pak už jen stačí doladit jen drobné detaily a máte hotovo.

Podobné příspěvky