Potřebujeme být vidět

Nebudeme si nic nalhávat, že čím dál, tím více populace tráví čas u svých počítačů a především brouzdají stránkami internetu. Vyhledáváme tím všechno, co potřebujeme vědět o určité věci nebo práci, ale i zjišťujeme další možné a potřebné náležitosti do všeho důležitého a potřebného k naší činnosti. Tudíž z toho plyne, že pro podnikající osobu, jsou správně vytvořené webové stránky základem jeho úspěchu. Na takové věci nemusí mít člověk extra velké vzdělání, aby to pochopil. Na to, aby se ale zviditelnil, potřebuje vynaložit nějaké úsilí, pokud se rozhodne na nějakém takovém projektu zapracovat. Samozřejmě je ještě možnost vše zadat nějaké příslušné firmě, která vše zpracuje do detailu, ale na druhou stranu, proč to nezkusit. Udělat si vlastní stránky totiž v klidu můžeme i ve Wordu.
www návrh

Nápad není všechno

První rozhodnutí začíná v hlavě. Nápad, jak oslovit a hlavně koho oslovit. Je to jako když nemáme před sebou obrazovku počítače, ale přímo uživatele. Ačkoliv naše prsty píší nebo tvoří nějaký obsah, mozek pracuje na bázi představování, tudíž není to bílá stránka s textem, ale uživatel. Když máme základ hotový, tak je třeba udělat něco víc. Chceme, aby reálný klient, kterému jsme svoje služby tvořili v soukromí svého domova, si nabídku otevřel třeba na konci republiky a text si v klidu přečetl ze svého počítače, mobilu nebo tabletu. Jak to ale udělat a dostat svůj výtvor do oběhu internetu? Není to nic složitého, ale má to svůj postup.
facebook stránka

Webhosting

Tak to je přesně to, co potřebujeme. Jedná se o takový pronájem našich vytvořených stránek. Asi bychom to mohli připodobnit k tomu, že někdo vlastní počítač, který je neustále připojený k internetové síti a pro nás vytvořil volný prostor, kam si můžeme ukládat svoje výtvory a fotografie nebo prezentace. Jen díky webhostingu můžeme fungovat pro širší skupinu lidí, kteří vyhledávají dostupné informace online. Ten, kdo nám poskytne tento prostor na svém serveru, tak tam ukládá náš vytvořený web. Pak je vcelku logické, že požaduje za takovou službu pronájmu nějaký poplatek. Na druhou stranu, bez webhostingu a domény se naše stránky nikdy nemohou dostat do oběhu.