Vnitřní zábradlí

Nedílnou součástí každého schodiště je zábradlí. Se schodišti se setkáváme v běžném životě stále, ať už je to schodiště uvnitř budov nebo venku. Ke schodišti patří samozřejmě i zábradlí ke schodišti, které plní nejenom estetickou funkci, ale je určeno hlavně pro bezpečnost. Pokud potřebujete zábradlí do domu a rozhodujete se jaké si pořídit, truhlářství Havlíček se právě výrobou interiérových zábradlí zabývá. Zábradlí můžou být z různých materiálů jako je dřevo, kov a dokonce sklo. Některé materiály se dají i kombinovat. Za elegantní se považuje například zábradlí nerezové, které je doplněno dřevěnými nebo skleněnými prvky.

venkovní zábradlí

Dřevěné zábradlí se vyrábí z tvrdého dřeva jako je dub a buk, použít se může ale i javor, jilm, modřín, jasan, borovice. Na ošetření dřevěného zábradlí se nejlépe hodí polyuretanový lak a olej. Ozdobou každého dřevěného zábradlí jsou šprušle bud soustružené nebo vyřezávané. Pokud je firma na výrobu schodišť a zábradlí větší, tak si asi vyrábí vše sama, ale pokud jde o nějakého menšího živnostníka, nejspíš využije nabídky nějakého soustružníka a ten mu sloupky na přání vyrobí. Kované zábradlí se vyrábí bud z mosazi nebo ocele a na ošetření se nejlépe hodí kovářská čerň nebo komaxit. Ke kovanému zábradlí se hodí jak madlo kované nebo dřevěné.

dřevěné zábradlí

Kované zábradlí se vyrábí podle výkresů a až po jejich schválení zákazníkem se přejde k realizaci, aby se předešlo případným nepříjemnostem a nespokojenosti zákazníka. Na celoskleněné zábradlí se používá kalené sklo s bezpečnostní folií. Výhodou skleněného zábradlí je hlavně to, že se může zkombinovat téměř s každým schodištěm. Ocelové zábradlí se hodí především do více namáhavých prostor, především jako venkovní zábradlí, ale působí pěkně i v moderně zařízených interiérech. Snad vám článek alespoň trochu pomohl při rozhodování a s výsledkem budete spokojeni.

Podobné příspěvky